Jednou z největších členských společností Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje je Oblastní nemocnice Jičín a.s. Včetně areálu v Novém Bydžově zaměstnává ONJC a.s. 964 osob, z tohoto počtu je 136 lékařů, 366 sester a 118 zaměstnanců na pozici pomocného zdravotnického personálu. Zdravotnická péče v ONJC a.s. pokrývá celé spektrum základních oddělení lůžkových vč. specializovaných ambulancí. Součástí je také nově zrekonstruovaná lékárna v areálu Jičín.

Se sílící epidemií COVID-19 musela nemocnice učinit mnoho opatření, aby mohla přijímat covidové pacienty jak na standardní lůžka, tak na jednotky intenzivní péče a oddělení ARO. Lůžka byla dle požadavků reprofilizována na příjem pacientů s cov-sars-19, tak abychom pokryly všechny na nás kladené požadavky jak z našeho regionu, tak z jiných částí republiky.

„V době nejvyšší obsazenosti jsme měli na lůžkových odděleních současně až 100 pacientů“, říká ředitel nemocnice Tomáš Sláma a dodává: „snad už se taková situace nebude opakovat. Děkuji všem zaměstnancům nemocnice za to, s jakým úsilím, nasazením a vytrvalostí na hranici fyzických i psychických sil se o pacienty starají“.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje se k tomuto poděkování bez výhrad přidává.