Hradec Králové, 11. 8. 2020 – Královéhradecký kraj zná vítěze soutěže Firmy roku 2019, kterou pravidelně vyhlašuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

Kvůli celosvětové pandemii muselo být letošní slavnostní vyhlášení zrušeno. Vítězové však rozhodně nepřijdou zkrátka. Tento týden je navštíví viceprezident Hospodářské komory ČR a předseda představenstva KHK KHK Radek Jakubský, který vítězům osobně předá ceny.

Kvůli letošní tzv. koronakrizi jsme museli zrušit slavnostní večer. Vedení Hospodářské komory ČR totiž od samého začátku vypuknutí pandemie intenzivně jednalo s premiérem a ministry o jednotlivých vládních opatřeních, aby dopady na podnikatele byly co nejmenší. Zároveň jsme také nechtěli svojí návštěvou ohrozit chod jednotlivých společností a jejich zaměstnance, a tak jsme se rozhodli, že jim ceny předáme, až se situace uklidní,“ uvedl Radek Jakubský.

Kromě již obvyklých kategorií, tedy živnostník, firma do 50 zaměstnanců, firma do 250 zaměstnanců, firma nad 250 zaměstnanců a podnikatelka roku, přibyla v letošním roce ještě jedna cena, a to pro inovativní firmu roku.

My vám postupně každý den představíme jednoho z vítězů.

V kategorii OBCHODNÍ SPOLEČNOST NAD 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost:
Kablo Vrchlabí s.r.o.

Společnost Kablo Vrchlabí je tradičním výrobcem kabelů pro automobilový průmysl, flexibilních kabelů a speciálních kabelů dle zákaznických požadavků. Filozofie společnosti je založena na zásadách dodávání kreativních, technicky pokrokových a udržitelných výrobků, služeb a řešení pro zákazníky. Výrobní zařízení společnosti patří mezi nejmodernější, nejflexibilnější a nákladově nejefektivnější v odvětví. Hlavním zaměřením společnosti je zůstat na špičce odvětví a přicházet s inovacemi v podobě nových výrobků a řešení, které zlepší služby a posílí zdravé životní prostředí.